Do 30 czerwca można składać wnioski o preferencyjny zakup węgla na 2023 r. Sprzedaż może być prowadzona do końca lipca.

Zmieniły się zasady sprzedaży:

  • wydłużono okres działania ustawowego systemu dystrybucji węgla, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 czerwca, a sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.
  • brak limitu ilościowego – niezależnie, czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.
  • węgiel dla mieszkańców innych gmin - zgodnie z nowelizacją będzie możliwy zakup węgla przez mieszkańców innych gmin, o ile są uprawnieni do dodatku węglowego.

Od 04 maja istnieje możliwość pobrania oraz składania wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstw domowych na rok 2023. Wnioski na zakup węgla na rok 2023 można otrzymać w biurze obsługi interesanta Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej lub pobrać ze strony internetowej urzędu www.jaworzyna.net z zakładki "preferencyjny zakup węgla". Wypełnione wnioski można złożyć w wersji: papierowej w biurze obsługi interesanta w godzinach pracy urzędu od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do15.30 lub elektronicznej wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP, korzystając z usługi: „Wyślij pismo ogólne” na adres „Gmina Jaworzyna Śląska”. Przed wysłaniem wniosku należy go podpisać podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym. Nie będą rozpatrywane wnioski przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

Szczegółowe informacje na temat sprzedaży, wniosek dostępne są na stronie:

https://www.jaworzyna.net/preferencyjny-zakup-wegl...