Zaopatrzeni w worki i rękawice strażacy z OSP i MDP Jaworzyna Śląska wyruszyli na sprzątanie lasu. Do akcji zaprosili mieszkańców naszej gminy. Efekt – góra pozbieranych śmieci.

Akcja sprzątania lasu odbyła się w sobotę, 20 czerwca na terenach leśnych przyległych do gminy. – Niestety, wciąż można natknąć się na odpady pozostawione w miejscach, które powinny służyć wypoczynkowi i kontaktowi z naturą. Dziękujemy wszystkim druhom oraz członkom MDP za zaangażowanie, poświęcony czas i chęć działania na rzecz środowiska. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom nasze lasy będą coraz czystsze, a świadomość ekologiczna mieszkańców będzie rosła. Dbajmy wspólnie o nasze lasy – to dobro nas wszystkich – relacjonują strażacy. 

Foto: FB OSP Jaworzyna Śląska