W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej Sp. z o.o prosi mieszkańców gminy o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą pitną oraz ograniczenie jej używania do innych celów.

Zwiększony pobór wody może prowadzić do osłabienia ciśnienia w sieci wodociągowej, a w skrajnych przypadkach – do przerw w dostawie wody. Dlatego należy używać jej racjonalnie i ograniczyć jej zużycie do napełniania basenów, podlewania trawników czy innych czynności zużywających dużą ilość wody.