
Otwarcie działalności gospodarczej, jej rozwój, szkolenia – m.in. na te działania można pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych. O warunkach, jakie trzeba spełnić, opowie doradca Mobilnego Punktu Informacyjnego, który 25 sierpnia będzie funkcjonował w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. To doskonała okazja, aby na miejscu dowiedzieć się, czy planowane przez nas przedsięwzięcie ma szansę na wsparcie.
W trakcie dyżuru konsultant udzieli zainteresowanym informacji na temat aktualnych i przyszłych możliwości otrzymania wsparcia z funduszy europejskich, w tym zasad i procedur ubiegania się o dotacje. Będzie można dowiedzieć się m.in., czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do unijnego wsparcia. Aktualny zakres projektów unijnych to m.in. środki na rozpoczynanie lub rozwój własnej działalności gospodarczej, szkolenia. Zainteresowani dowiedzą się także, do jakich instytucji należy się zgłaszać w przypadku ubiegania się o środki.
Z konsultacji mogą skorzystać wszystkie osoby zainteresowane tematyką funduszy europejskich.
Mobilny Punkt Informacyjny będzie funkcjonował 25 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Powstańców 3 w godz. 10.00-12.30.