A gdyby tak nagle obudzić się w idealnym ciele, pozbawionym wad? W filmach wszystko jest możliwe i wcale nie potrzeba do tego specjalnych supermocy... 8 marca z okazji Dnia Kobiet SOKiBP zaprasza wszystkie Panie (i nie tylko) na kolejną odsłonę Kina na leżakach. Będzie to również okazja do wsparcia leczenia Agatki Salamon.

Tym razem, chcąc szczególnie uczcić święto przedstawicielek „płci pięknej”, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zaprasza na seans przygotowany specjalnie z okazji Dnia Kobiet. „Jestem taka piękna” to komedia „bez kompleksów”, która bawi, pokrzepia i napawa pozytywną energią, na długo pozostając w pamięci widzów.

Przed projekcją filmu będzie można wesprzeć zbiórkę charytatywną na rzecz małej kobietki - Agatki Salamon, kupując m.in. pyszne ciasto czy popcorn na seans.

Seans filmowy odbędzie się w piątek, 8 marca w sali konferencyjnej na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej (ul. Sportowa 1) o godzinie 18:00.

Przypomnijmy, Agatka urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzoną wadą serca, występującą pod nazwą skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych. To bardzo rzadka wada, która prowadzi do niewydolności serduszka. Dziewczynka ma jednak szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podjęła się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo – przedsionkowe. 19 września odbył się pierwszy etap operacji, jego celem było przygotowanie lewej komory serca do wyższej pracy i pobudzenia jej do uzyskania odpowiedniej masy mięśniowej. Aby serduszko Agatki było całkowicie zdrowe, lekarze muszą przeprowadzić drugą operację - double switch, która zapewni prawidłową jego budowę. Na sfinansowanie zabiegu potrzeba jeszcze około 320 tys. złotych. Dlatego mieszkańcy nie tylko naszej gminy, ale całego powiatu dwoją się i troją, aby zebrać niezbędną kwotę. Organizują zbiórki, kiermasze, wydarzenia charytatywne. Na facebooku cały czas prowadzona jest specjalna grupa (www.facebook.com/groups/agatkowelove), na której każdy może wystawić bądź kupić wybrany przedmiot. Dochód ze sprzedaży zasila zbiórkę dziewczynki. Agatkę można wesprzeć także, wpłacając cegiełkę za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/agata-salamon