To będzie wielka gratka dla mieszkańców naszej gminy. 5 marca na hali edukacyjno-sportowej wystąpi Robert Korólczyk, doskonale znany twórca tekstów kabaretowych. Zamiast typowych biletów wstępu będą obowiązywały cegiełki na rzecz Weroniki Makowskiej, która po wypadku walczy o jak największą samodzielność.

Robert Korólczyk jest doskonale znany fanom polskiej sceny kabaretowej. Lider Kabaretu Młodych Panów, twórca tekstów kabaretowych od lat bawiący miliony Polaków jako „Góral”, „Górnik Andrzej” i wiele innych postaci. Jego monologi z dużą dawką ironii i dystansu do otaczającej rzeczywistości podbiły serca widzów! Potrafi naśladować i parodiować. Sprawnie naśladuje gwary, choć prawdziwie zna tylko gwarę śląską. Mówi w każdym języku, choć zna tylko jeden. Jego głos jest na tyle charakterystyczny, iż publiczność często poznaje go nie tylko po twarzy, ale właśnie po glosie. W trakcie występu przeistacza się z postaci w postać, pokazując tym samym swój fantastyczny repertuar różnych charakterów.

We wtorek, 5 marca zaprezentuje się przed publicznością w Jaworzynie Śląskiej. O godz. 18.00 w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15A rozpocznie się „Robert Korólczyk One Man Show”. Dochód z wydarzenia zasili zbiórkę Weroniki Makowskiej, dlatego też zamiast tradycyjnych biletów będą obowiązywały cegiełki charytatywne. Będzie je można nabyć bezpośrednio przed występem. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie przygotowany kiermasz ciast i kawiarenka. Dochód ze sprzedaży również zostanie przeznaczony na rehabilitację kobiety.


Weronikę można wesprzeć także poprzez:

* stronę fundacji „Mam moc”, której jest podopieczną;

* zbiórkę na www.siepomaga;

* biorąc udział w licytacjach przedmiotów wystawionych na grupie na facebooku „Pomagamy Weronice stanąć na nogi”.