300 metrów dla dzieci i niecałe 2 kilometry dla dorosłych – takie dystanse tradycyjnie będą czekać na uczestników kolejnej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Tegoroczny bieg odbędzie się w niedzielę, 3 marca. W tym roku ogólnopolska impreza biegowa odbywa się po raz dwunasty.

Bieg w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się o godzinie 14:00, a wystartuje ze Stadionu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Sportowej 1. Uczestnicy będą mieć do pokonania dwa dystanse: 300 m (dla dzieci do 12. roku życia) oraz 1963 m (dla pozostałych startujących).

Na pierwszych 100 zawodników, którzy zgłoszą swój udział w biegu, oczekują pakiety startowe zawierające pamiątkowe gadżety związane z biegiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Dodatkowo, tradycyjnie wśród uczestników biegu zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po biegu na każdego będzie czekać ciepły posiłek.

Zapisy odbywać się będą bezpośrednio w dniu imprezy, w Biurze Biegu, na Stadionie Miejskim, od godz. 12:00 do godz. 13:30.

Na stronie https://sokibp.pl/polecamy/aktualnosci/bieg-tropem-wilczym-w-jaworzynie-slaskiej-2/ dostępne są do pobrania i wydrukowania oświadczenia, które należy złożyć podczas zapisywania się. Druki będą też dostępne w Biurze Biegu.

Bieg to nie jedyna atrakcja, jaka 3 marca będzie czekać na stadionie na mieszkańców gminy. Od godz. 12.00 będzie trwał Piknik Pamięci. Na dzieci oraz dorosłych będą czekały stoiska przygotowane przez przedstawicieli jednostek militarnych oraz służb mundurowych z naszego regionu. Będzie można również posilić się pysznym żurkiem czy kiełbaską z ogniska, a także skosztować pysznych domowych wypieków.

Dochód ze sprzedaży wyrobów gastronomicznych oraz kiermaszu ciast zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację Weroniki Makowskiej.