Wycieczki, wyjazdy na basen, zajęcia kreatywne i mnóstwo dobrej zabawy – to tylko część atrakcji przygotowanych dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy w ramach zajęć „Aktywne wakacje 2024”. Od poniedziałku, 8 lipca zajęcia odbywają się w Jaworzynie Śląskiej, Tomkowej i Nowicach.

Pierwszy turnus zajęć w ramach „Aktywnych wakacji” oficjalnie otwarto. W Jaworzynie Śląskiej na uczestników czekała doskonała zabawa i aktywności na świeżym powietrzu. Były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i kolorowe warkoczyki, nie zabrakło wyścigów w workach, zabaw drużynowych i gigantycznych baniek mydlanych. W Tomkowej i Nowicach poniedziałek upłynął pod znakiem poszukiwania skarbów, obserwowaniu przyrody przez lupę i warsztatów plastyczno-technicznych. W Nowicach każde z dzieci wykonało domek dla owadów, w Tomkowej – wspólnie zbudowano hotel.

Przed nami jeszcze trzy turnusy: w Pasiecznej, Pastuchowie, Milikowicach, Nowym i Starym Jaworowie, Bolesławicach, Bagieńcu, Witkowie, Czechach i Piotrowicach Świdnickich.

Harmonogram zajęć:

8 – 12 lipca – Jaworzyna Śląska, Nowice, Tomkowa

15 – 19 lipca – Pasieczna, Pastuchów, Milikowice, Nowy i Stary Jaworów

22 – 26 lipca – Bolesławice, Bagieniec

19 – 23 sierpnia – Witków, Czechy, Piotrowice Świdnickie

Współorganizatorami „Aktywnych wakacji” są Gmina Jaworzyna Śląska oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej.

foto: SOKiBP

galeria z Jaworzyny Śląskiej

galeria z Tomkowej

galeria z Nowic