Na co dzień pomaga osobom w spektrum autyzmu i ich rodzinom. Uczy ich zrozumienia i budowania autentycznych relacji. Jest także zaangażowana w działalność sekcji kolarskiej GLKS w Jaworzynie Śląskiej, w której na co dzień trenuje jej syn. Dziś to jednak ona potrzebuje pomocy. Honorata Oberman - podopieczna stowarzyszenia "Jaworzyńska Pozytywka" - choruje na nowotwór mózgu. Szansą na powrót do zdrowia jest operacja i leczenie w Niemczech, których kosztów rodzina nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć. Potrzebne jest wsparcie. Do akcji pomocy przyłączają się mieszkańcy naszej gminy. 27 kwietnia na boisku w Bolesławicach organizują festyn charytatywny „Zróbmy razem medżik dla Honoraty”.

Honorata Oberman choruje na oponiaka – nowotwór mózgu. Diagnozę poznała przypadkowo, gdy po dłuższym leczeniu stomatologicznym ból głowy nie ustępował. Rezonans wykazał guza po prawej stronie. Choroba powoli uniemożliwia kobiecie codzienne funkcjonowanie. Szansą jest dla niej operacja w klinice w Niemczech – tamtejsi lekarze po konsultacji zaproponowali zabieg i leczenie, które obarczone jest ryzkiem powikłań mniejszym niż 5%.– Niestety, w pewnym momencie na mojej drodze stanął nieprzyjaciel, który próbuje odebrać mi wszystko, co mam… Dotknięta bólem i paraliżem nie jestem w stanie realizować się w pracy, pomagać dzieciom i ich rodzinom, a była to dotychczas moja pasja i praca… Guz uciska na nerw twarzowy i znajduje się bardzo blisko nerwu słuchowego, co grozi całkowitą utratą słuchu…  Daje objawy w postaci częściowego paraliżu twarzy, bólu głowy oraz zaburzenia równowagi i widzenia. Choroba postępuje i coraz częściej zdarzają się dni, w których nie jestem w stanie wykonać najprostszych czynności. Ten rodzaj operacji pozwoli mi na powrót do normalnego życia. Powrót do moich podopiecznych. Niestety, nie posiadam takich środków i nie jestem w stanie sama tego udźwignąć. Dotychczas to ja zawsze pomagałam innym. To dla mnie bardzo trudne, prosić Państwa o pomoc, ale nie mam innego wyjścia. Mam wspaniałe dzieci, męża, rodzinę, przyjaciół, podopiecznych… Oni wszyscy bardzo mnie potrzebują. Nie mogę przegrać tej walki. Bardzo proszę o wsparcie – apeluje Honorata Oberman.

Na sfinansowanie leczenia, pobytu w klinice i rehabilitacji potrzeba około 230 tys. złotych. Kobietę można wesprzeć poprzez zbiórkę na www.siepomaga.pl/honorata-oberman, a także kupując bądź wystawiając przedmioty na grupie sprzedażowej na facebooku (https://www.facebook.com/groups/1911291179341870/).

Do dzieła pomocy włączają się także mieszkańcy naszej gminy. 27 kwietnia o godz. 14.00 na boisku w Bolesławicach odbędzie się festyn „Zróbmy medżik dla Honoraty”. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, m.in. dmuchańce dla dzieci, puszczanie baniek mydlanych, przejażdżki kultowym autem, quadem i wojskowym jeepem, pokazy motocykli i sprzętu wojskowego. Nie zabraknie także stoisk z pysznym jedzeniem, na których będzie można nabyć m.in. pierogi, bigos, wyroby z grilla, a na deser coś słodkiego. Dochód ze sprzedaży zasili zbiórkę Honoraty Oberman.