Z całą pewnością było to spotkanie na szczycie. Były więc pot, adrenalina i mnóstwo sportowych emocji do samego końca. W sobotę, 20 kwietnia na stadionie w Jaworzynie Śląskiej naprzeciw siebie stanęły dwie pierwsze drużyny tabeli – MKS Karolina i LKS Cukrownik Pszenno. Po zaciętych 97 minutach zwycięsko z boiska zeszli zawodnicy z Jaworzyny Śląskiej.

Od pierwszych minut spotkania ataki sunęły raz na jedną, raz na drugą bramkę. Pierwsza bramka padła już w 9. minucie gry, gdy Paweł Michta ładnym strzałem w okienko bramki, pokonał Piechurskiego. Na odpowiedź Cukrownika trzeba było czekać zaledwie do 18. minuty, kiedy Krzysztof Goździejewski wygrał piłkę z obrońcą MKS Karolina, zagrał wzdłuż bramki, a tam już czekał Olek Goździejewski i nie dał szans Błaszczykowi. Od tego momentu mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, lecz kibice goli już w tej połowie nie zobaczyli.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Pszenna, lecz na posterunku był Gracjan Błaszczyk, który wybornie bronił w bramce, zatrzymując groźne strzały rywali. Jednak w 75. minucie, przy precyzyjnym strzale głową przy słupku Mateusza Kozłowskiego był już bez szans. Goście zdobyli drugą bramkę, co podziałało na ekipę trenera Rosiaka pobudzająco. Karolina mocniej przycisnęła rywala, lecz bez efektu bramkowego. Dopiero w 87. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Michał Rosiak i strzelił wyrównującego gola 2. Super asystę zanotował Miłosz Ilski. W 90. minucie po świetnie wykonanym rzucie wolnym naszego kapitana wyszliśmy na prowadzenie 3:2! Ale to nie koniec emocji. Po bramce czerwoną kartkę dostał zawodnik Pszenna, a sędzia doliczył 7 minut do czasu podstawowego. W 95. minucie goście wykonują rzut rożny. Po zagraniu piłki w pole karne, sędzia przerywa grę i pokazuje golkiperowi z Karoliny czerwoną kartkę po „rzekomym” uderzeniu zawodnika gości w twarz, przyznając Cukrownikowi rzut karny. Nastąpiła szybka zmiana: za Pawła Markowskiego wszedł do bramki Kuba Janas. Na szczęście zawodnik Pszenna nie wytrzymał presji i strzelił obok słupka. Do końca spotkania zespół z Jaworzyny Śląskiej miał jeszcze dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku, lecz zabrakło skuteczności.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.