26 drużyn, w tym zaprzyjaźnione jednostki z Wielkopolski, w sobotę, 20 kwietnia rywalizowało o zwycięstwo w pierwszych halowych zawodach sportowo-pożarniczych na hali edukacyjno-sportowej w Jaworzynie Śląskiej. Były emocje, ale też mnóstwo dobrej zabawy. Organizatorzy przygotowali bowiem mnóstwo atrakcji dla zawodników i kibiców.

Podczas Fire Cup Bolesławice 2024 można było podziwiać zmagania młodych adeptów pożarnictwa nie tylko z naszej gminy, ale z całego powiatu świdnickiego. W zawodach wzięły też udział zaprzyjaźnione jednostki z Wielkopolski. Łącznie zaprezentowało się 26 drużyn pożarniczych w wieku 10-16 lat. W kategorii dziewcząt najlepiej wypadła drużyna MDP Tomkowice. Drugie miejsce zajęła MDP Kalno, trzecie – MDP Tomkowice 2. W kategorii chłopców i drużyn mieszanych pierwsza była drużyna z Olszan, druga – z Radzewa, trzecia – z Bolesławic. Dodatkowo przyznano nagrody indywidualne. Wiktoria Plizga z MDP Kalno okazała się najszybszą zawodniczką turnieju, a Łukasz Zawada – najszybszym zawodnikiem. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju odebrał Miłosz Baranowski, a dla najmłodszej drużyny – OSP Nowice. Podczas trwania zawodów organizatorzy przygotowali jeszcze jedna niespodziankę dla zawodników – konkurs na facebooku. Drużyny miały za zadanie zamieścić swoje zdjęcie i zebrać jak największą liczbę lików. Tu bezkonkurencyjna okazała się MDP Kalno.

Organizatorzy zaprosili również na grochówkę, domowe ciasta, gofry, kawę i herbatę. Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na organizację Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który zaplanowano w sobotę, 8 czerwca na boisku w Bolesławicach.


Wyniki Fire Cup Bolesławice 2024

Kategoria dziewczyny:

I - MDP Tomkowice

II - MDP Kalno

III - MDP Tomkowice 2

IV - MDP Stanowice

V- MDP BOLESŁAWICE

VI - MDP Nowice

VII - MDP Wierzbna

Kategoria Chłopcy/Mieszana:

I - MDP Olszany 1

II - MDP Radzewo 2

III - MDP BOLESŁAWICE 2

IV - MDP Wierzbna

V - MDP BOLESŁAWICE 3

VI - MDP Radzewo 1

VII - MDP Gogołów

VIII - MDP Jaworzyna Śląska

IX - MDP Kostrza

X - MDP Mrowiny

XI - MDP Gniewków

XII - MDP Olszany 2

XIII - MDP Strzelce

XIV - MDP Goczałków 1

XV - MDP BOLESŁAWICE 1

XVI - MDP Nowice

XVII - MDP Pasieczna

XVIII - MDP Żarów

XIX - MDP Goczałków 2

Najszybsza zawodniczka - Wiktoria Plizga 35.60s - MDP Kalno

Najszybszy zawodnik - Łukasz Zawada 32.30s - MDP BOLESŁAWICE

Najmłodszy uczestnik zawodów - Miłosz Baranowski - MDP BOLESŁAWICE

Najmłodsza drużyna zawodów - MDP Nowice

Zwycięzca Konkursu - MDP Kalno

Drużyna Pokazowa - MDP BOLESŁAWICE