Dodają, odejmują, przeliczają, rysują figury geometryczne – matematyka nie ma dla nich tajemnic. Reprezentacje Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej oraz szkół w Pastuchowie i Starym Jaworowie stanęły w szranki w międzyszkolnym konkursie matematycznym. Wszyscy okazali się zwycięzcami.

Konkurs matematyczny „Łamigłówki małej główki” odbył się w piątek, 14 czerwca w Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka”, które było organizatorem potyczek. - Emocji i wyzwań było co niemiara. Dzieci wykonywały zadania matematyczne, dodawały i odejmowały, przeliczały elementy, dopasowywały liczby, rysowały figury geometryczne. Wszelkie zadania były wykonywane zarówno na tablicy interaktywnej, jak i na specjalnie przygotowanych kartach i przedmiotach. Podczas konkursu przedszkolaki rozwijały swoje zainteresowania matematyczne, prezentowały umiejętności nabyte w przedszkolu, potrafiły współpracować ze sobą w grupach. A wszystko to w miłej i radosnej atmosferze – relacjonuje Karolina Charytanowicz, jedna z koordynatorek konkursu.

Reprezentanci wykazali się olbrzymią wiedzą z zakresu matematyki i doskonałym rachowaniem. Dlatego jury ostatecznie wyłoniło równorzędne miejsca:

- 1. miejsce dla Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie,

- 1. miejsce dla Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Starym Jaworowie,

- 1. miejsce dla Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej.

Nagrodę dla mistrza matematyki zdobył Aleksander Czajkowski z Przedszkola „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej - podopieczny Katarzyny Ignatowicz.

Fundatorem nagród był burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz


foto: Przedszkole Samorządowe "Chatka Puchatka"