Chciałbyś nauczyć się podstawowych umiejętności obronnych i wojskowych? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu wojskowym organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach akcji „Trenuj z woskiem”. Hasłem tegorocznej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.

Projekt kierowany jest do ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grup. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd. Wszyscy będą mile widziani w jednostkach wojskowych.

Przez 8 tygodni (od 9 września do 28 października), co sobota, wojskowi instruktorzy będą zapoznawać chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8-godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Grupy mogą zgłaszać ich liderzy i opiekunowie. Chętni muszą być w wieku od 15 do 65 lat i posiadać wyłącznie polskie obywatelstwo.

Harmonogram „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” na terenie Dolnego Śląska:

7 października – Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław,

14 października – Akademia Wojsk Lądowych Wrocław.

Koordynatorzy:

Akademia Wojsk Lądowych Wrocław – ppłk Tomasz Słotwiński, tel. 261 658 272, email: trenujzwojskiem@zwl.edu.pl;

Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław – kpt. Tomasz Margas, tel. 261 567 144, email: t.margas@ron.mil.pl.