Niemal 200 zawodników stawiło się 10 września na mecie 2 Biegu po Rodzinę Zastępczą, który zlokalizowany był w Parku Centralnym w Świdnicy. Imprezę kolejny raz zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z myślą o dobrej zabawie, ale przede wszystkim pod hasłem poszukiwania kandydatów na rodziny zastępcze! W powiecie świdnickim na rodzinę zastępczą czeka obecnie kilkadziesiąt dzieci! – To o wiele za dużo – mówią organizatorzy.

- Ten bieg to jeden z kilku naszych pomysłów na promocję rodzicielstwa zastępczego, bo właśnie o tym chcemy mówić, chcemy oswajać, chcemy, by mieszkańcy poznawali nasze rodziny, by wiedzieli, że rodzicielstwo zastępcze to trudna, ale wspaniała misja – mówi dyrektor PCPR w Świdnicy, Beata Galewska.

PCPR promował też akcję poszukiwania wolontariuszy do rodzin zastępczych. – Szukamy ludzi chętnych do pomocy naszym rodzinom – w codziennych sprawach – pomocy w nauce czy zabawie – mówią organizatorzy i zachęcają do kontaktu każdego, komu los dzieci pozbawionych biologicznych rodziców nie jest obojętny! Każda zainteresowana osoba może uzyskać więcej informacji w siedzibie PCPR przy ulicy Wałbrzyskiej 15 w Świdnicy oraz pod numerami telefonu 732 877 755, 74 851 50 36, 74 851 50 32, 74 851 50 27.

Tegoroczny bieg był drugą edycją zabawy, która będzie kontynuowana w przyszłym roku. Dziękujemy też za pomoc naszym partnerom, Świdnickiej Grupie Biegowej i Ludowym Zespołom Sportowym!

foto: PCPR