Dobrze znany jaworzynianom podróżnik Bolesław Grabowski ponownie spotka się z mieszkańcami. Tym razem opowie o wyprawie do Libanu.

Liban to też Ziemia Święta pełna epizodów zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. Historia Libanu sięga 5 tysięcy lat przed Chrystusem. Liban to przede wszystkim kraina zapierających dech pejzaży i wspaniałe zabytki. Kraj legendarnych cedrów, świętego Charbela i niesamowitych starożytnych świątyń w Baalbek. To miejsce magiczne, wręcz nasycone religijnością. Libańczycy to ludzie gościnni, otwarci i tolerancyjni” – czytamy na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, organizatora spotkania. Podczas spotkania, Bolesław Grabowski przybliży słuchaczom Liban i spróbuje przełamać wiele stereotypów narosłych przez lata o tym niezwykłym kraju.

Bolesław Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził niemal wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Spotkanie odbędzie się w piątek 20 stycznia w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej przy ul. Wolności 23b,  a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.