Na moment stali się walczącymi z pożarem strażakami. Aby wygrać z żywiołem, musieli działać odpowiedzialnie i zespołowo. Najmłodsi mieszkańcy Bolesławic wzięli udział w szkoleniu z zasad gry planszowej „Próba Ognia”. Teraz będą mogli rywalizować z innymi jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z Polski.

„Próba Ognia” to stworzona przez Fundację ORLEN gra planszowa, która nie tylko pomaga uczyć najmłodszych zagadnień pożarniczych, ale wpaja im zasady pracy zespołowej. Przeznaczona jest dla zespołów 7-8 osobowych w wieku powyżej 12. roku życia. Ambasadorzy gry z OSP Grodziec odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Bolesławicach we wtorek, 15 sierpnia, aby przeszkolić młodzież z zasad gry. - W ramach współpracy dostaliśmy jeden egzemplarz gry. Pozwoli on na urozmaicenie spotkań MDP oraz stworzy nowe możliwości edukacyjne naszej młodzieży. Dodatkowo otwiera drogę do dalszej rywalizacji na turniejach regionalnych, a nawet ogólnopolskich ­informują przedstawiciele OSP Bolesławice, zapowiadając, że już niedługo zostanie ogłoszony nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. 

OSP Bolesławice to druga jednostka w naszej gminie, która zdecydowała się przejść szkolenie z gry. W grudniu ambasadorzy odwiedzili OSP Nowice. 

foto: FB OSP Bolesławice