Pokazy kulinarne polskich i czeskich kucharzy, prezentacje rzemiosła, warsztaty piwowarskie, konkursy z nagrodami - Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. w sierpniu organizuje dwa wydarzenia, podczas których lokalni rzemieślnicy, producenci, wytwórcy będą mieć okazję do zaprezentowania swoich wyrobów.

5 sierpnia odbędzie się „Polsko-Czeski festiwal smaków”. W programie znalazły się: pokazy kulinarne z Polski i z Republiki Czeskiej, wspólne gotowanie na patelni oraz brytfannie, quizy na temat historii, tradycji i kuchni z udziałem uczestników z Polski i Republiki Czeskiej, warsztaty piwowarskie. Nie zabraknie także stoisk z regionalnymi produktami.

Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają w szczególności lokalnych producentów: wędlin, sera, pieczywa, przetworów warzywnych, owocowych, produktów zielarskich, miodów, browarów i innych produktów spożywczych.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie:

https://karr.pl/polsko-czeski-festiwal-smakow-2023/

27 sierpnia zaplanowano 21.wystawę produktów regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

W programie znalazły się:

  • prezentacja i sprzedaż rzemiosła transgranicznego regionu i rękodzieła (np. produkty: szklarskie, biżuteryjne, odzieżowe, dziewiarskie, kosmetyki naturalne, ceramika, tekstylia, wyroby z drewna i inne wyroby rękodzielnicze,
  • prezentacja i sprzedaż regionalnych spożywczych produktów (sery, wędliny, przetwory, nalewki, zioła, miody, i inne…),
  • pokazy tradycyjnego rzemiosła,
  • warsztaty rękodzielnicze,
  • animacje dla dzieci,
  • występy regionalnych zespołów muzycznych z Polski i z Czech,
  • amatorskie pokazy artystyczne (taneczne, wokalne itp.).

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają w szczególności regionalnych producentów: wędlin, sera, pieczywa, przetworów warzywnych, owocowych, produktów zielarskich, miodów, browarów i innych produktów spożywczych, a także rękodzielników i rzemieślników, producentów tradycyjnych oraz oryginalnych produktów.

Podczas wystawy dla zgłoszonych wystawców zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy produkt Regionalny” , którego zwieńczeniem będzie przyznanie statuetek „Jelonków Karkonoskich”.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie:

https://karr.pl/21-wystawa-produktow-regionalnych-...