Walki na najwyższym poziomie i mnóstwo sportowych emocji – za nami Otwarta Ogólnopolska Liga Muaythai PZMT oraz Otwarta Ogólnopolska Liga WKA - World Kickboxing & Karate Association. Najlepsi reprezentanci klubów z całego regionu zaprezentowali się w sobotę, 18 marca w Jaworzynie Śląskiej.

W lidze mogli wziąć udział wyłącznie zawodnicy z aktualnymi licencjami zawodniczymi. Nie brakowało trudnych pojedynków, emocji do ostatnich sekund, ale też mnóstwa dobrej zabawy i zasad fair play.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Fighter Kaczmarek Grodowski oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej. Patronat nad wydarzeniem objęli Polski Związek Muaythai oraz burmistrz Jaworzyny Śląskiej.  - Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Była do duża impreza, wielka i mocna rywalizacja, wspaniałe emocje. Była radość, pot, łzy, czyli wszystko to, co towarzyszy uczestnikom takich imprez – komentuje trener Fighter Klub Jaworzyna Śląska Przemysław Pasikowski. - Skończyliśmy zmagania z bardzo dobrym dorobkiem medalowym. Choć wiadomo, że zawsze jest pewien niedosyt, niemniej postawa naszych zawodników napawa optymizmem i zasługuje na duże brawa!

Zawodnicy Fighter Klub Jaworzyna Śląska w swoich kategoriach zdobyli łącznie 13 medali:

* Mikołaj Kupczak, debiutant i najmłodszy zawodnik - I miejsce;

* Marcel Szukalski - I miejsce w softach;

* Kacper Majczyk - III miejsce w softach;

* Martyna Paluch - I miejsce soft i III miejsce kick light;

* Angelika Kołodziejczyk - II miejsce;

* Sebastian Dobrowolski - II miejsce w muaythai i II miejsce w kick light;

* Bartosz Wojewodzic - II miejsce w muaythai i II miejsce w kick light;

* Matii Wnęk - II miejsce w kick light;

* Amelia Kulpinska - II miejsce w muaythai i I miejsce w kick light, Amelia otrzymała także puchar dla najmłodszej wojowniczki muaythai turnieju.

Wszystkim składam serdeczne gratulacje, szacunek i ogromne brawa! Teraz szykujemy się na kolejne zawody, które już niebawem odbędą się w Głogowie - Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2023 dla juniorów, seniorów, weteranów, Mistrzostwa Dolnego Śląska Muaythai PZMT w Świdnicy oraz Puchar WKA w Ząbkowicach! Zabieramy się do pracy! – dodaje Przemysław Pasikowski.