Ma 25 lat i mnóstwo planów. Niestety, wypadek, jakiemu uległa na koniec października, sprawił, że dziś musi toczyć najważniejszą walkę – o powrót do sprawności. Weronika Makowska ma za sobą dwie operacje oraz długą i kosztowną rehabilitację. Potrzebuje pomocy. Dziewczynę można wesprzeć, przekazując datek poprzez stronę fundacji „Mam moc”, licytując fanty na grupie na facebooku, wziąć udział w jednej z planowanych w najbliższych tygodniach zbiórek. Każda złotówka ma znaczenie.

29 października 2022 r. w Piotrowicach Świdnickich Weronika uległa wypadkowi samochodowemu. - Cudem udało się ją uratować, auto zostało całkowicie zniszczone. Weronikę przewieziono do szpitala, gdzie przeszła dwie operacje kręgosłupa. Były połamania wielodłamkowe, uraz rdzenia, odma płucna, połamane żebra i urazy głowy. Stan był krytyczny. Weronikamimo nieciekawych prognoz, walczyła i nadal walczy jak lwica. Ma sparaliżowane nogi. Po bardzo trudnym pobycie na OIOMie i oddziale neurochirurgii, szpital zadecydował o transporcie córki do Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze. Weronika w grudniu skończyła 25 lat. Jest wspaniałą, piękną, mądrą, uroczą, wesołą, empatyczną i lubianą dziewczyną. Kocha zwierzęta – spełnia się zawodowo jako technik weterynarii w gabinecie weterynaryjnym w Świdnicy. Uwielbia muzykę, książki, ludzi, taniec. Pragnie chodzić, by wrócić do zawodu, spełnić plany, założyć rodzinę. Pragnę dla mojej jedynej, ukochanej córki pełni szczęścia, sprawności, by znów mogła być tą energiczną dziewczyną, by ułożyła sobie życie. Weronika cudem przeżyła ten wypadek – dostała drugie życie, drugą szansę, którą trzeba wykorzystać. Bardzo proszę o wsparcie, by zapewnić jej ciągłość leczenia, badań, rehabilitacji, które mogą ją postawić na nogi. Moje dochody to najniższa krajowa, która samodzielnie nie pozwala mi na opłacenie leczenia mojego ukochanego dziecka – apeluje mama dziewczyny.

Obecnie Weronika przebywa na oddziale prywatnej rehabilitacji w Klinice Rehabilitacji Funkcjonalnej ,,AMED" w Katowicach, gdzie mam zapewnioną specjalistyczną opiekę, codzienną rehabilitację z bieżnią i egzoszkieletem. - Pomoc wspaniałych rehabilitantów oraz opieka troskliwych pielęgniarek zapewnia mi duży komfort psychiczny oraz możliwość profesjonalnej terapii w kierunku powrotu do sprawności. Moim największym marzeniem jest stanąć na nogi i cieszyć się każdą chwilą w życiu. Pragnę wrócić do ukochanej pracy ze zwierzętami w gabinecie weterynaryjnym. Aby to osiągnąć, czeka mnie dalsza, długa, kosztowna rehabilitacja, około 20 tys. zł miesięcznie! Gdy już to osiągnę, postanowiłam sobie, że moim celem będzie wejście na Giewont o własnych siłach – mówi Weronika.

Weronikę można wesprzeć poprzez:

* stronę fundacji „Mam moc”, której jest podopieczną.

https://www.mammoc.pl/weronika-makowska

* zbiórkę na siepomaga

https://www.siepomaga.pl/weronika-makowska?fbclid=IwAR0pFEtrppzyG8Mc4tyfZKJG6mlOUCrTm6waY49kU7Im9jnSU05WNBWmpiE

* licytując przedmioty wystawione przez przyjaciół i znajomych Weroniki na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/1489943061493367

* biorąc udział w zbiórkach publicznych podczas wydarzeń zaplanowanych w czerwcu na stadionie miejskim.