Jak burza przeszli przez eliminacje grupowe. W finale pokonali Tęczę Bolesławice, gwarantując sobie udział w wielkim finale, rozgrywanym na stadionie PGE Narodowy. Venus Nowice nie miał sobie równych podczas turnieju Sudety Cup, jaki rozegrano 20 maja w Żarowie.

W sobotę, 20 maja na stadionie sportowym w Żarowie w szranki stanęły drużyny B klasy w piłce nożnej, m.in. LKS Bystrzyca Górna, LKS Grom Panków, Silesia Żarów, LKS Tęcza Bolesławice, KS Zjednoczeni Żarów, LKS Piotrowice Świdnickie, LKS Cukrownik Pszenno, Orzeł Witoszów, Błyskawica Kalno, Sparta Przełom Pastuchów, Venus Nowice. Dodatkowo w turnieju wzięła udział także drużyna samorządowców, w której grał m.in. burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz. Venus Nowice zremisowała z Bystrzycą Górną II i wygrała w grupie z LKS Piotrowice Świdnickie. W półfinale ograła Silesię Żarów. W finale piłkarze z Nowic musieli zmierzyć się z Tęczą Bolesławice. Zwycięstwo z sąsiadami zapewniło im udział w wielki finale, jaki odbędzie się we wrześniu w Warszawie, na stadionie PGE Narodowy. Dodatkowo królem strzelców turnieju został zawodnik z Nowic - Mariusz Łuczak. Wielkie brawa!

Każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzymała vouchery na zakup spersonalizowanych strojów piłkarskich oraz zakupy w sklepach sportowych i zapas wody mineralnej.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego i Almar-Sport. Sponsor główny: Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A. Sponsorzy: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” i Staropolanka. Patronat honorowy: posłowie Michał Dworczyk, Marcin Gwóźdź, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, wicewojewoda dolnośląski senator Aleksander Szwed

foto: Sudety Cup