Z całą pewnością będzie to wspaniałe sportowe widowisko i okazja do odkrycia tajemnic sumo. W sobotę, 27 maja w Świdnicy odbędą się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w sumo.

- To wyjątkowe wydarzenie sportowe przyciągnie utalentowane młode zawodniczki i zawodników, którzy z determinacją i pasją będą rywalizować na macie sumo. Ich siła, technika i zapał do walki dostarczą niezapomnianych chwil. Przyjdź, zasiądź na trybunach i poczuj atmosferę sportowej rywalizacji. Zobacz, jak kadeci i kadetki rywalizują o mistrzowskie tytuły, dając z siebie wszystko. Będziesz świadkiem niezwykłych emocji, widowiskowych pojedynków i niezapomnianych momentów. Nie ważne, czy jesteś fanem sumo czy dopiero poznajesz ten sport, Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w sumo są doskonałą okazją, aby zgłębić tę fascynującą dyscyplinę. Przyjdź i poznaj jej tradycje, kulturę i piękno – zachęcają organizatorzy.

Mistrzostwa odbędą się 27 maja w hali sportowej OSiR „Zawiszów” przy ul. Galla Anonima 1a w Świdnicy. Rozpoczęcie walk zaplanowano na godz:10:00, oficjalne otwarcie turnieju o godz. 13:00, a następnie walki o medale Mistrzostw Polski.