Startuje kolejna edycja Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. To okazja dla lokalnych przetwórców i producentów do zaprezentowania swoich produktów, po raz pierwszy w sobotę, 17 czerwca podczas „Dolnośląskiego Rozpoczęcia Lata – Święta Granitu Strzegomskiego” w Strzegomiu.


Dolny Śląsk to region o unikalnych walorach przyrodniczych pozwalających na produkcję lokalnych przysmaków kształtujących dziedzictwo kulinarne i kulturowe regionu. Wszyscy pasjonaci zarówno sztuki kulinarnej jak i rękodzieła odkrywają to co zapomniane, odtwarzają dawne receptury, przywracają zapomniane zawody, skupiają ludzi z pasją tworzenia. Dzięki temu wszystkie produkty regionalne mogą być wykorzystywane w lokalnych sklepach, restauracjach oraz stać się doskonałym upominkiem lub unikatową pamiątka regionu.

Aby umożliwić lokalnym przetwórcom i producentom prezentację swoich wyrobów, Urząd Marszałkowski organizuje kolejną edycję Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”. Jednocześnie zaprasza dolnośląskich przetwórców żywności regionalnej i tradycyjnej oraz producentów rękodzieła do wzięcia w nim udziału oraz zaprezentowania i sprzedaży swoich produktów podczas tegorocznej edycji festiwalu. Dla wystawców będą zapewnione bezpłatne stoły pod dużym namiotem wystawowym oraz dostęp do energii elektrycznej.

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl do 26 maja. W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się z panią Hanną Gierczak – tel. 71 770 45 16, adres e-mail: dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl.

Pierwsza okazja do zaprezentowania swoich wyrobów możliwa jest w sobotę 17 czerwca od godziny 11:00 do 19:00, w ramach organizowanego na rynku w Strzegomiu „Dolnośląskiego Rozpoczęcia Lata – Święta Granitu Strzegomskiego” w dniach 16-18 czerwca 2023 roku. Tegoroczny program trzydniowej imprezy obfituje w atrakcyjne wydarzenia, tj. bieg „Strzegomska Dwunastka”, regionalna giełda minerałów, „Święto truskawki”, a na scenie muzycznej wystąpi m.in. Zenon Martyniuk, Paluch, Andrzej Piaseczny i inni.