W ciągu chwili stracili cały dorobek swojego życia. Próbują zmierzyć się z sytuacją, ale potrzebują pomocy. Dlatego już w najbliższy piątek, 24 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Pastuchowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami zapraszają na kiermasz słodkości. Całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc rodzinie z Pastuchowa, która ucierpiała w pożarze, do jakiego doszło na początku listopada.

Przypomnijmy, do pożaru doszło 8 listopada. Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie i zdołał dokonać ogromnych zniszczeń w budynku. Koniecznością będzie położenie nowego pokrycia dachowego oraz kapitalny remont pomieszczeń mieszkalnych. - Nasza rodzina doświadczyła strat materialnych oraz psychicznych. Poczucie strachu, który towarzyszył nam w trakcie ewakuacji z domu objętego płomieniami, pozostanie w naszej pamięci już zawsze. Jednak doceniamy, że nikomu nie stała się krzywda fizyczna. Dzięki szybkiej interwencji OSP w Pastuchowie oraz innych zastępów straży pożarnej nasza rodzina nadal jest w komplecie. Otrzymaliśmy również ogromne wsparcie od naszej lokalnej społeczności, otoczono nas opieką pod wieloma względami, a to dodaje nam sił do działania. Teraz naszym największym marzeniem jest odbudowa domu i powrót do naszej codzienności sprzed tego tragicznego zdarzenia. Jednak obudowa będzie bardzo kosztowna, dlatego za namową naszych bliskich zdecydowaliśmy się utworzyć zbiórkę. My sami dołożymy wszelkich starań, by sprostać trudnościom, jednak Wasza pomoc bardzo nam to ułatwi. Każda forma wsparcia będzie dla nas bezcenna – apelują poszkodowani.

Dlatego społeczność Szkoły Podstawowej w Pastuchowie w najbliższy piątek, 24 listopada zaprasza na kiermasz słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie sąsiadów. Ciasta będzie można nabyć w godzinach od 10.00 do 15.00. Rodzinę można także wesprzeć poprzez stronę https://szczytny-cel.pl/z/pastuchow.