Od ponad pół wieku wspierają się, zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. W piątek 10 listopada pięć par z terenu gminy Jaworzyna Śląska świętowało jubileusz złotych godów, jedna para natomiast – diamentowych godów.

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej  Grzegorz Grzegorzewicz wręczył jubilatom medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawane przez prezydenta RP. – To wyjątkowy dzień przede wszystkim dla was, ale też dla całej naszej społeczności. Jestem dumny, że dajecie taki piękny przykład młodszym pokoleniom, jak budować związek oparty na miłości, przyjaźni, zaufaniu. Z całą pewnością nie było łatwo. Jak to w życiu bywa, chwile radości i szczęścia przeplatają się z momentami bardzo trudnymi. Daliście radę i życzę wam jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności –  mówił burmistrz  Grzegorz Grzegorzewicz.

Medale za 50-lecie pożycia małżeńskiego odebrali  Barbara i Stanisław Nowak, Helena i Władysław Laszków, Jadwiga  i Stanisław Michalscy, Wiesława i Kazimierz Chęcik, Bogusława i Jan Nieciąg. 60-lecie małżeństwa świętują natomiast Bożena Stanisław Wiraszka.