Czy sołectwo może mieć własne finanse? Skąd pozyskiwać środki na jego rozwój? Czym jest inicjatywa społeczna? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas bezpłatnych warsztatów dla sołtysów, rad sołeckich, kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych oraz wszystkich osób zainteresowanych działalnością sołectw, na które zaprasza Fundacja Projekty Lokalne i Instytut Piastów Śląskich.

Szkolenie „Finanse w sołectwie – jak pozyskiwać środki zewnętrzne dla wsi?” odbędzie się w sobotę, 25 listopada w godz. 9.30 – 13.00 w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim (ul . Kościuszki 18, 57-550 Stronie Śląskie). Udział w wydarzeniu jest w pełni bezpłatny.

Spotkanie poprowadzi Grażyna Jałgos-Dębska, wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, publicystka Gazety Sołeckiej, trenerka, animatorka i liderka społeczna, ekspertka w zakresie funduszu sołeckiego, przewodnicząca kapituły konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu powinny wcześniej się na nie zapisać, wysyłając wiadomość na adres: kontakt@forumsoleckie.pl lub poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 607-552-995. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 listopada.