Zjednoczyli siły i wspólnie wybiegli na murawę, aby wesprzeć trzyletnią Agatkę Salamon, która urodziła się z wrodzoną wadą serca. Dziewczynka ma szansę na operację i powrót do zdrowia. Niestety, koszt leczenia wyceniono na 1 milion 700 tysięcy złotych.

W sobotę, 8 lipca ba boisku sportowym w Piotrowicach Świdnickich odbył się turniej o puchar prezesa LKS Piotrowice Świdnickie. Wzięły w nim udział drużyny: MKS Jaworzyna Śląska, Sparta Pastuchów, Tęcza Bolesławice, Venus Nowice, Grom Witków oraz gospodarze – LKS Piotrowice Świdnickie. Po zaciętych pojedynkach puchar trafił do piłkarzy z Witkowa.

Oprócz sportowych emocji nie zabrakło także stoisk gastronomicznych oraz atrakcji dla dzieci, m.in. przejażdżki pojazdem buggy. Dzięki wsparciu strażaków z OSP Piotrowice Świdnickie i piłkarzy udało się uzbierać ponad 4 tys. złotych. Dochód zasili zbiórkę Agatki Salamon, która urodziła się z wrodzoną wadą serca, prowadzącą do jego niewydolności. Dziewczynka ma szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. Koszt operacji to ponad milion 700 tys. zł. Dotychczas uzbierano ponad 430 tysięcy złotych. Trwa walka z czasem.

Foto: FB LKS Piotrowice Świdnickie, grupa Agata Salamon – wspólnie po zdrowe serduszko