Malowanie to jej wielka pasja. Szczególnie zaś ukochała akwarele. Świdnicka malarka, Anna Maciejewska po raz kolejny zaprasza mieszkańców naszej gminy do świata swoich akwareli. Jej obrazy można podziwiać w witrynie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej. Tym razem biblioteczną wystawą zawładnęły miejskie pejzaże z architektonicznymi perełkami Świdnicy i okolic. Ekspozycję dopełniają niebanalne wizerunki ptaków (nie tylko tych z miasta) i akwarelowe ptasie portrety.

Życie Anny Maciejewskiej, jak sama przyznaje, spina klamra dwóch pasji – malarstwa i miłości do zawodu nauczycielskiego. Świdniczanka ukończyła naukę z zakresu projektowania architektonicznego, jednak swoje skrzydła rozwinęła dopiero w zawodzie nauczycielskim. Jako pedagog stworzyła swój własny program nauczania z elementami arteterapii, który wykorzystała na zajęciach plastycznych i w pracy z uczniami dysfunkcyjnymi. Po dłuższej przerwie, i na dobre, powróciła do malarstwa w 2018 roku, zakochując się w akwareli, która, jak sama mówi, „dzięki kontrolowanej  nieprzewidywalności pozwala na wypowiedzi artystyczne, doskonale wpisując się w nastrój towarzyszący podczas malowania”. Twórczość Anny Maciejewskiej to głównie tematyka przyrodnicza, architektoniczna, marynistyczna, postacie ludzkie i zwierzęta.

Prace autorstwa świdniczanki eksponowane były w zbiorowej wystawie akwareli w Galerii Fotografii (maj 2020 r.) w Świdnicy, w wystawie  indywidualnej w Galerii Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie (sierpień 2021 r.) oraz w Wieży Ratuszowej w Świdnicy (kwiecień/maj 2022).

Akwarele świdniczanki stałe miejsce zajmują w Galerii Impuls w Podkowie Leśnej, w Biurze Informacji Turystycznej w Świdnicy, w mini galerii Instytut Piękna – Ella oraz w sklepie firmowym Fabryka Czekolady „Śnieżka”, dzieła można zobaczyć także w galerii „Artyści – Sztuka u Fryzjera” w Szczecinie.

Zainteresowanych twórczością odsyłamy także do profilu artystki na facebooku Piece of Ann oraz na Instagramie https://www.instagram.com/piece_of_ann.