Licytacja przedmiotów na rzecz świdnickiego hospicjum, sadzenie cebulek i Żółty Marsz Nadziei – wszystko po to, by wyrazić wsparcie wobec chorych na nowotwory. Za nami IV edycja kampanii „Pola Nadziei”, której inicjatorem tradycyjnie było Hospicjum w Świdnicy. Wszystkie działania wspierała gmina Jaworzyna Śląska.

W piątek, 1 lipca prezes hospicjum Gabriela Kaczkowska przekazała burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi podziękowania za wsparcie nie tylko w kampanii, ale też to udzielane nieustannie świdnickiemu hospicjum, które obejmuje opieką osoby chore z terenu naszej gminy i ich rodziny.

W ramach kampanii „Pola Nadziei” samorządowcy, przedstawiciele organizacji wspólnie jesienią sadzili cebulki żonkili, a następnie wiosną maszerowali z kwiatami, zwracając uwagę na osoby chore i fakt, że potrzebują one wsparcia i solidarności. Kolor żółty jest symbolem nadziei.

Gmina Jaworzyna Śląska czynnie włączała się we wszystkie działania, a burmistrz objął akcję honorowym patronatem. – Wspieranie takich organizacji jak świdnickie hospicjum, które otacza kompleksową opieką mieszkańców naszej gminy, nie tylko pod względem medycznym, ale także psychologicznym, czy wręcz przyjacielskim, jest naszym obowiązkiem. „Pola Nadziei” zwracają naszą uwagę na chorych, ale też uczą nas jedności i solidarności w działaniu. Razem możemy więcej. Za wszystkie podejmowane przez hospicjum inicjatywy dziękuję – mówi burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.