Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Potrafią zorganizować wsparcie w parę minut i dokonać, jakby się wydawało, rzeczy niemożliwych. Do tego zarażają pasją pomagania kolejne osoby, udowadniając, że w gminie Jaworzyna Śląska nieustannie gra orkiestra pomocnych serc. Za nimi pierwszy rok działalności i II druga edycja pikniku charytatywnego. Czas podsumowań i podziękowań dla tych, którzy zawsze ich wspierają. Przedstawiciele stowarzyszenia Jaworzyńska Pozytywka spotkali się z burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem i jego zastępcą Justyną Chrebelą, aby podziękować za nieustanne wsparcie.

W sobotę, 25 czerwca odbył się II Charytatywny Piknik Jaworzyńskiej Pozytywki. Dopisała pogoda, frekwencja wystawców i humory uczestników. Z całą pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło pokazów militarnych, policyjnych, czy atrakcji dla najmłodszych. Nawet bohaterowie „Gwiezdnych Wojen” bawili w tym dniu w Jaworzynie Śląskiej, pozując do zdjęć z uczestnikami imprezy. Wszystko po to, by zebrać jak największą ilość środków na działalność statutową stowarzyszenia. Dotychczas zebrano około 4 tys. zł, a to jeszcze nie koniec. Niebawem ruszą aukcje charytatywne, w których do nabycia będą m.in. przekazane przez wystawców przedmioty kolekcjonerskie. - Po raz kolejny razem z Wami pokazaliśmy, że kiedy spotkają się ludzie dobrego serca i każdy z nich da coś od siebie, to razem można stworzyć coś wspaniałego. I jesteśmy pewni, że taki właśnie był nasz piknik – podsumowują członkowie stowarzyszenia.

W wielkim dziele pomocy wspierają ich m.in. gmina Jaworzyna Śląska, osoby prywatne, przedsiębiorcy, instytucje, samorządowcy. W środę, 13 lipca członkowie stowarzyszenia – Małgorzata Prymas, Sylwia Kieliszek i Sylwester Bartczak odwiedzili burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza oraz zastępcę burmistrza Justynę Chrebelę, aby podziękować za wsparcie nie tylko przy organizacji pikniku, ale też w całorocznej działalności stowarzyszenia. – To my dziękujemy za to, że jesteście, że dajecie z siebie tak wiele, aby nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. Najpiękniejszą nagrodą są uśmiechy obdarowywanych i wiem, że widzicie ich mnóstwo. Wytrwałości w dalszym działaniu i realizacji pomysłów, jakie macie – mówił burmistrz.

O działalności stowarzyszenia przeczytacie w artykule:

https://www.jaworzyna.net/aktualnosci/2022/5/jawor...