20 uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie w czwartek, 23 czerwca zakończyło rok szkolny 2021/2022. Przed nimi zasłużone wakacje, a od września rozpoczną edukację w wybranych szkołach średnich.

Uroczyste pożegnanie absolwentów dostarczyło wielu wzruszeń. – Życie składa się z dobrych chwil, sukcesów, ale i porażek. Staraliśmy się być z wami na każdym z tych etapów, przygotować do radzenia sobie w każdej sytuacji. Myślę, że to się udało. Życie jest też nieustanną nauką i przez te osiem lat uczyliśmy się od siebie nawzajem wielu rzeczy. Dziś życzę wam udanych wakacji, dostania się do wymarzonej szkoły i samych trafnych decyzji w życiu – mówił dyrektor szkoły Maciej Plencler. – Muszę wam powiedzieć, że jesteście wyjątkowi pod każdym względem. Pozostańcie tacy, nie zmieniajcie się i wszystko będzie dobrze. Spotykajcie na swoich drogach same dobre osoby, które dobrze wam doradzą i bądźcie sobą. Do zobaczenia na ulicach naszej gminy - dodawała Małgorzata Plencler, wychowawczyni klasy VIII.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy ukończenia szkoły oraz nagrody tym uczniom, którzy ukończyli szkołę ze średnią minimum 4,74 i wzorowym zachowaniem. Nagrodzono również tych, którzy z sukcesem reprezentowali szkołę m.in. w konkursach, olimpiadach, czy klubie wolontariatu.

Najlepsze wyniki i świadectwo z czerwonym paskiem uzyskali:

Sara Bawoł 5,39

Wiktoria Beker  5,28

Piotr Malec  5,17

Kamila Jędrzejczyk  4,94

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz wręczył stypendia prymus, czyli nagrodę finansową w wysokości 1 000 zł, trójce najlepszych uczniów – Sarze Bawoł, Wiktorii Beker i Piotrowi Malec. - Gratuluję wam wspaniałych ocen i życzę, byście dalej z takimi sukcesami realizowali swoje plany. Wypoczywajcie w wakacje i pełni zapału rozpoczynajcie we wrześniu wymarzone szkoły – gratulował Grzegorz Grzegorzewicz.

Sara otrzymała także ufundowany przez gminę Jaworzyna Śląska smartwatch oraz stypendium w wysokości 500 zł ufundowane przez przewodniczącego rady miejskiej Artura Nazimka i Ewę Nazimek