Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza rolników do udziału w darmowym webinarium, które odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca. Rozpocznie się o godz. 11:00.

W poniedziałek 6 czerwca 2021 r. o godz. 11.00 rozpocznie się drugie w tym roku spotkanie online, podczas którego eksperci z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Grupy AZOTY opowiedzą o bieżących działaniach skierowanych do rolników i mieszkańców wsi.

W webinarium zapowiedział swój udział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Podobnie jak poprzednie, e-spotkanie obędzie się z użyciem aplikacji MS TEAMS. Link poniżej: https://www.gov.pl/web/arimr/webinar

Przedsięwzięcie zostało przygotowane we współpracy z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, któremu przewodniczy Agnieszka Soin. Patronat nad wydarzeniem objęła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Podczas webinarium eksperci będą mówili m.in. o możliwości ubezpieczenia upraw rolniczych ze środków przyznawanych w ramach dopłat bezpośrednich. Będą także prezentacje dotyczące możliwości jakie niesie Krajowy Plan Odbudowy, czy też omówienia zasad przyznawania wsparcia na rozwój usług rolniczych. Będzie także o zmianach w przepisach ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, praktycznym wykorzystaniu teledetekcji w rolnictwie czy opłacalności zrównoważonej produkcji.