Uczniowie klasy IVc Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej nie ustają w realizacji swoich pomysłów na poprawę życia w gminie. We wtorek, 31 maja ponownie wyszli na ulice, aby przekonywać mieszkańców do sprzątania po swoich psach.

Mają 10-11 lat i mnóstwo determinacji, aby prosić mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska o sprzątanie po swoich pupilach. Namalowali plakaty, kupili papierowe torebki, zrobili ulotki i ruszyli w teren, by przekonywać właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach. – Pies to obowiązek. Chcemy, by nasze miasto było czyste – mówią uczniowie klasy 4c Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej . Pierwszy raz na ulice wyszli w marcu. W maju, dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego, na ulicach pojawiły się wykonane przez nich kolorowe plakaty. –  Rozmawialiśmy kiedyś na lekcji i stwierdziliśmy, że na chodnikach i trawnikach w naszym mieście jest bardzo dużo psich kup i że trzeba coś z tym zrobić –  opowiada Łukasz Charytanowicz.  – Nie chcemy, żeby tak było, dlatego wymyśliliśmy tę akcję –  dopowiada Aleksander Araszczuk. – Wystarczy czyszczenia butów – dodaje Sławomir Dudzic.

We wtorek, 31 maja ponownie wyszli na ulice miasta wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego. Tym razem oprócz torebek i ulotek rozdawali też woreczki na psie kupy i gazetę z opisem wymyślonej przez siebie akcji. Spotkali się z życzliwością mieszkańców, wielu z nich głośno chwaliło pomysł i życzyło powodzenia w dalszych działaniach.

Również we wtorek uczniowie spotkali się z burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem oraz jego zastępcą Justyną Chrebelą, którzy w podziękowaniu wręczyli im zestawy gadżetów.

Akcję wymyślili i realizują uczniowie klasy 4c ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej:  Aleksander Araszczuk, Łukasz Charytanowicz, Sebastian Dobrowolski, Sławomir Dudzic, Bartosz Grzyb, Julia Kanarska, Maria Kapuścińska, Nikola Kunysz, Kamil Lubczyński, Nadia Miklaszewska, Marlena Olszewska, Karol Pasikowski, Hanna Polus, Stanisław Rybka, Antonina Sułek, Kacper Wardziak wspólnie z wychowawczynią Kamilą Gracą.