Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestawienie imprez, które odbędą się w tym sezonie na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Zastanawiacie się, jak aktywnie i kreatywnie spędzić swój wolny czas? Proponujemy wyjście z domu i udział w lokalnych imprezach. Wśród wydarzeń, które gmina Jaworzyna Śląska organizuje lub wspiera, nie zabraknie zawodów sportowych, wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych oraz okolicznościowych.

W tym roku nie odbędą się typowe Dni Jaworzyny Śląskiej. Zamiast tego w okresie letnim zorganizowane zostaną plenerowe pikniki i imprezy tematyczne z wieloma atrakcjami. Nie żegnamy się jednak z Dniami Jaworzyny, mówimy „do zobaczenia”. Mamy nadzieję, że w 2023 roku nic nie stanie na przeszkodzie w organizacji tego największego wydarzenia rozrywkowego gminy Jaworzyna Śląska.

Dzień Dziecka – 4 czerwca
Jaworzyna Śląska, hala sportowo-edukacyjna, ul. Jana Pawła II
Organizator: SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej
Na uczestników będzie czekać wiele atrakcji, największą będzie turniej Laser Tag, czyli laserowy paintball.


Gminne zawody sportowo-pożarnicze – 11 czerwca

Nowice, boisko sportowe Venus Nowice
Organizator: Gminny Zarząd OSP, OSP Nowice, sołectwo Nowice
Widowiskowa rywalizacja przebiegać będzie w różnych kategoriach wiekowych i dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10:00.


Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Muay Thai – 18-19 czerwca

Jaworzyna Śląska, hala sportowo-edukacyjna, ul. Świdnicka 15a
Organizator: Fighter Klub Jaworzyna Śląska, Fighter Klub Grodkowski, SOKiBP w Jaworzynie ŚląskiejCharytatywny Piknik Rodzinny Jaworzyńskiej Pozytywki – 25 czerwca
Jaworzyna Śląska, Stadion Miejski, ul. Sportowa 1
Organizator: Stowarzyszenie Zwykłe „Jaworzyńska Pozytywka”, SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej
Piknik będzie prawdziwą gratką dla fanów militarystyki, historii i służb mundurowych. Podczas imprezy będzie można obejrzeć sprzęt jednostek wojskowych, zapoznać się z działalnością służb mundurowych i specjalnych, organizacji pomagającym weteranom. Oprócz tego nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na działalność charytatywną stowarzyszenia.


Wyścig kolarski „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” – 2-3 lipca Nowice (2 lipca), Jaworzyna Śląska (3 lipca)
Organizator: MKS „Karolina”, Stowarzyszenie „Nowice - nasza wieś”, Gmina Jaworzyna Śląska

To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Kilkuset zawodników będzie się ścigać na trasie wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Po raz pierwszy wydarzenie zorganizowane zostanie w formule dwudniowej. W sobotę, 2 lipca zawodnicy pojadą w doskonale znanej z poprzednich edycji jeździe indywidualnej na czas. Start i meta zlokalizowane zostaną w Nowicach, a trasa przebiegać będzie przez Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice, Jaworzynę Śląską. Do pokonania będzie maks. 13 km. W niedzielę, 3 lipca zawodnicy wystartują wspólnie i będą musieli kilkukrotnie pokonać 10-kilometrowy odcinek na trasie Jaworzyna Śląska – Czechy – Pastuchów – Piotrowice Świdnickie – Jaworzyna Śląska. Start i meta zlokalizowane będą w Jaworzynie Śląskiej. 

Piknik rodzinny – 9 lipca
Jaworzyna Śląska, Stadion Miejski, ul. Sportowa 1
Organizator: SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej
Popołudnie wypełnią koncerty wykonawców muzyki disco-polo, a wieczorem rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do północy. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z urządzeń rozrywkowych, animacji i zabaw plenerowych.


Festiwal Młodych - Święto kolorów i baniek mydlanych – 30 lipca
Jaworzyna Śląska, Stadion Miejski, ul. Sportowa 1
Organizator: SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej
To będzie święto radości i młodości. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy przy muzyce lokalnych, młodych wykonawców, m.in. Arthura Samuela i Mateusza Chochołka. Dodatkowo uczestnicy stworzą wielką chmurę kolorów z proszku holi i baniek mydlanych. Wieczorem będzie można pobawić się przy muzyce DJ.

Festiwal dmuchańców – 13 sierpnia

Jaworzyna Śląska, Stadion Miejski, ul. Sportowa 1
Organizator: SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej
Sobotnie popołudnie wypełni doskonała zabawa. Tory przeszkód, dmuchane zamki, cymbergaje, trampoliny nie pozwolą Wam się nudzić. Podczas imprezy odbędzie się także pokaz-niespodzianka.


Dożynki Gminne – 27 sierpnia
Bolesławice, boisko sportowe Tęcza Bolesławice
Organizator: SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej
Nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz wyroby rzemiosła ludowego. Podczas imprezy odbędą się koncerty zespołów ludowych i muzyki rozrywkowej.
Obóz średniowieczny – 3 września
Nowice, Koziarnia
Organizator: GRH Rota św. Barbary, SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej
Na terenie rekreacyjnym – tzw. „Koziarni” ponownie powstanie średniowieczny obóz, w którym przez dwa dni będą mieszkali i bawili się członkowie grup rekonstrukcji historycznej zaproszeni przez gospodarzy – Rotę Św. Barbary. Turnieje bojowe, walki pokazowe, bitwa dla dzieci, turniej łuczniczy to tylko część atrakcji w programie imprezy.Biesiada Folklorystyczna – 17 września

Jaworzyna Śląska, hala sportowo-edukacyjna, ul. Świdnicka 15a
Organizator: SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, Zespół „Jaworzynianie”
To wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników muzyki ludowej i dobrej zabawy. Podczas imprezy będzie można wysłuchać koncertu zespołów ludowych z naszego regionu, zaproszonych przez zespół „Jaworzynianie”.