
Reakcja policjantów na wezwanie do „awantury domowej” – jeśli jest dobrze przeprowadzona, a dalsze działania konsekwentne, może być początkiem końca dramatu w rodzinie. Komenda Główna Policji chce nagradzać tych, którzy w sposób szczególny wykażą się determinacją w działaniu na rzecz osób pokrzywdzonych. Trwa kolejna edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Do końca maja każda osoba, instytucja lub organizacja mogą zgłosić wybranego funkcjonariusza.
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób. Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze, zasługują na wyróżnienie.
Zgodnie z regulaminem, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2022 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/216616,Konkurs-Policjant-ktory-mi-pomogl.html
Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.