Czy Polska jest bezpieczna w dobie toczącego się konfliktu? Czy jednak powinniśmy obawiać się inwazji Rosji i czy można się na nią przygotować? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas spotkania z Jarosławem Wolskim, które odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada w sali konferencyjnej na stadionie miejskim.

- Nie daj się przytłoczyć wizjom oderwanym od rzeczywistości, które służą wyłącznie zastraszeniu: Putinem, bombą atomową, porzuceniem nas przez USA. Uzbrój się w wiarygodną wiedzę. Jeśli mówić o wojnie, to tylko rzetelnie i spokojnie. Dlatego zapraszamy już 21 listopada na spotkanie z Jarosławem Wolskim, który w swojej książce „Spokojnie o wojnie” analizuje możliwe zagrożenia dla Polski, a na przykładzie mieszkańców trzech miast: Suwałk, Warszawy i Wrocławia pokazuje, jak na życie cywilów w różnych częściach kraju wpłynęłaby potencjalna wojna – zachęcają organizatorzy.

Jarosław Wolski to urodzony w 1986 r. w Wałbrzychu politolog, dziennikarz, publicysta oraz cywilny analityk OSINT (open source inteligence), zajmujący się wojskiem i obronnością, specjalizujący się w broni pancernej i przeciwpancernej. Ukończył Politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego (2010 rok), gdzie uczęszczał na seminarium u profesora Jerzego Juchnowskiego i obronił pracę magisterską pt. „Wojsko w polityce władz polskich w latach 2004-2010”. Doktorant studiów doktoranckich wydziału socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2014 roku związany z branżą dziennikarstwa obronnego w Polsce, początkowo z portalem „Dziennik Zbrojny”, a następnie periodykiem „Dziennik Zbrojny Analiza”, od 2015 z „Przeglądem Sił Zbrojnych”, „Nową Techniką Wojskową”, „Wozami Bojowymi Świata, FragOut!”. Dziennikarz wydawnictwa Magnum-X (Nowa Technika Wojskowa) oraz FragOut! Jarosław Wolski prowadzi także swój kanał na YouTube – „WoW – Wolski o Wojnie”, który obserwuje już 268 tys. subskrybentów.

Podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej na stadionie miejskim (ul. Sportowa 1 w Jaworzynie Śląskiej) będzie można zadać Jarosławowi Wolskiemu nurtujące nas pytania. Po spotkaniu będzie istniała również możliwość zakupienia książki „Spokojnie o wojnie” i otrzymania autografu autora. Publikację można również nabyć w sklepie internetowym: https://alt.pl/spokojnie-o-wojnie-jaroslaw-wolski/

Kanał Jarosława Wolskiego na YouTube – „WoW – Wolski o Wojnie” –https://www.youtube.com/user/rossomakWGE