To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników rowerów, zarówno małych i dużych. W sobotę, 8 października na wspólną przejażdżkę gminnymi drogami zapraszają mistrzowie olimpijscy w kolarstwie – Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki. Po wycieczce na uczestników w Koziarni w Nowicach czekać będzie ciepły posiłek i pieczone ziemniaki. Nie może Was zabraknąć!

To już druga edycja akcji „Rowerem po zdrowie”, realizowanej przez Fundację Zatrzymać Czas w ramach środków z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” i Miejski Klub Sportowy „Karolina”. 

Wywodzący się z Nowic mistrz olimpijski w kolarstwie Tadeusz Mytnik wspólnie z mistrzem olimpijskim – Mieczysławem Nowickim po raz kolejny zaproszą mieszkańców naszej gminy do wspólnej przejażdżki rowerowej. Wiek i umiejętności kolarskie nie mają znaczenia. Wystarczy sprawny rower, kask i dobry humor. 


Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają całe rodziny. Trasa zostanie dopasowana do wieku i możliwości uczestników. Wiedzie przez Nowice, Jaworzynę Śląską, Czechy, Pastuchów, Piotrowice Świdnickie i Nowice. Start o godz. 13.30 z Koziarni w Nowicach. Do przejażdżki będzie można jeszcze dołączyć o godz. 13.45 na ścieżce rowerowej prowadzącej z Nowic do Jaworzyny Śląskiej.