SOKiBP zaprasza na spektakl teatralny

To z całą pewnością jedna z najzabawniejszych fars powstałych w ostatnim czasie. Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zapraszają na kolejne wyjazdowe spotkanie ze sztuką teatralną w Wałbrzychu. Tym razem będzie można obejrzeć spektakl Michaela Frayna „Czego nie widać”. 

 
Wyjazd do teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego organizowany jest w piątek 3 grudnia.
 
„Czego nie widać” opowiada o teatrze, niekończących się próbach, zdesperowanych reżyserach i zdruzgotanych aktorach. Michael Frayn rozpisuje komiczną sytuację zmagań trupy teatralnej tuż przed premierą i wyjazdem w długie tournee ze spektaklem. Widzowie dostają niepowtarzalną okazję zobaczyć od podszewki, jak powstaje teatr. „Czego nie widać” to spektakl w spektaklu, gdzie życie osobiste aktorów przeplata się z życiem postaci, w które się wcielają.
Ta trzyaktowa sztuka przenosi publiczność w sam środek bieganiny przed premierą, reżyser Lloyd Dallas (w tej roli Mateusz Flis – jeden z najmłodszych aktorów teatru) stara się doprowadzić do końca trzecią próbę generalną. Śledzimy rodzące się w bólach przedstawienie „co widać”, niestety, aktorom mylą się teksty, scenografia się chwieje, a z drzwi ciągle wypadają klamki. Żeby tego było mało – do głosu dochodzą sprawy sercowe. Sytuacja sceniczna ukazująca próbę teatralną staje się idealną soczewką, przez którą można zobaczyć świat teatru, czy nawet szerzej, mechanizmy rządzące nami wszystkimi. (…)”
 
Czas trwania spektaklu: 180 min (z jedną przerwą)
Data premiery: 14 czerwca 2019 r.
Obsada: Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz
Tekst: Michael Frayn
Przekład: Karol Jakubowicz i Małgorzata Semil
Reżyseria: Paweł Świątek
Scenografia i kostiumy: Marcin Chlanda
Inspicjent: Anna Solarek
Spektakl wystawiany jest na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego.
 
Wyjazd zaplanowany jest z Jaworzyny Śląskiej (spod marketu Dino) o godzinie 17:10, planowany powrót ok. godziny 21:40.
Koszt wyjazdu to 25 zł /os. (płatne w kasie SOKiBP w Bibliotece Publicznej lub przelewem na konto bankowe SOKiBP).
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na wyjazd obwiązują zapisy. Zapisać można się pod numerem telefonu 504 088 676 (sekretariat SOKiBP).