Bieg niepodległości, msza święta, występy artystyczne – za nami gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Było godnie, uroczyście i biało-czerwono. Na starcie biegu zameldowała się rekordowa liczba uczestników – 200 biegaczy, małych i dużych.


Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jaworzynie Śląskiej. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sebastian Grajaszek złożyli kwiaty i zapalili znicze za wszystkich, którzy w historii walczyli o wolność ojczyzny.

– U Pana Boga nie ma przypadków. Każdy rodzi się w tym punkcie historii, w którym ma jakąś misję do spełnienia – mówił proboszcz jaworzyńskiej parafii ks. Stanisław Przerada. – Dziś czcimy pamięć o wszystkich bohaterach, którzy walczyli za nasz kraj. Ale i my bądźmy dzisiaj patriotami – zachęcał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sebastian Grajaszek.
Część oficjalną pod pomnikiem zakończyło uroczyste odśpiewanie „Roty” pod przewodnictwem zespołu „Jaworzynianie”.

O godz. 12.00 na terenie przyległym do hali widowiskowo-sportowej odbył się Bieg Niepodległości. Na starcie stawiła się rekordowa liczba zawodników – udział w nim wzięło ponad 200 uczestników, małych i dużych. W oczekiwaniu na loterię nagród ufundowanych przez firmę JAKO, ZPS Karolina, Gminę Jaworzyna Śląska i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej czas umilały występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Chatka Puchatka, uczennice Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, zespół Fart.