Aktualności

Dzierżawa terenu po byłej żwirowni

18-07-2005

Niezależne Stowarzyszenie Wędkarskie w Jaworzynie Śląskiej informuje wszystkich zainteresowanych, że od 01.09.2001 r. dzierżawi teren po byłej żwirowni.
Umowa z Urzędem Miasta w Jaworzynie Śląskiej, który jest właścicielem tego terenu zawarta została na czas nieokreślony.

 

W maju 2005 r. NSW wygrało konkurs zorganizowany przez Gminę Jaworzyna Śląska na utworzenie kąpieliska na terenie żwirowni (byliśmy jedynymi zainteresowanymi).
Jednocześnie Gmina Jaworzyna Śląska zapewniła dotację na ten cel
w wysokości 1.000 złotych. Powyższa kwota została przeznaczona na odbiór kąpieliska przez Sanepid Świdnica oraz Sudeckie WOPR Wałbrzych. Wstęp na kąpielisko jest bezpłatny.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób wypoczywających NSW
na podstawie konkursu i zezwolenia z Urzędu Miasta poddzierżawiło część terenu żwirowni firmie PHU Bajka, która prowadzi tam działalność gospodarczą. Spowodowało to możliwość zatrudnienia dwóch ratowników a ciężar związany z ich wynagrodzeniem przejęła firma PHU Bajka. Ponadto firma ta zapewniła bezpłatne toalety oraz zobowiązała się do utrzymania czystości w obrębie kąpieliska. Zakupiła również sprzęt pływający w postaci rowerów wodnych i kajaków wraz z kamizelkami ratunkowymi. Sprzęt ten wypożyczany jest odpłatnie wg. cennika. W zamian za przejęcie kosztów związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa, czystości i higieny na terenie kąpieliska PHU Bajka otrzymało zgodę na zorganizowanie płatnych parkingów w miejscach specjalnie na ten cel przeznaczonych. Ma to zapobiec "dzikiemu" parkowaniu pojazdów w bezpośredniej bliskości wody co naraziłoby środowisko naturalne na terenie żwirowni na skażenie substancjami ropopochodnymi.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00