2 ×

Aktualności

Jaworzyna Śląska zebrała 7.200zł na WOŚP !

Jaworzyna Śląska zebrała 7.200zł na WOŚP !

09-01-2006

Od świtu trwała w niedzielę zbiórka pieniędzy na sprzęt do ratowania dzieci poszkodowanych w wypadkach. Sześćdziesięciu wolontariuszy ze Sztabu WOŚP przy Ośrodku Kultury dzielnie zmagało się z mrozem w tym dniu kwestując na ulicach miasta oraz gminy.

Po południu w Ośrodku Kultury program artystyczny rozpoczął dziecięcy zespół PLUM (op. Lidia Soboczyńska), który przygotował kilka układów tanecznych oraz różnorodne piosenki i kolędy. Następnie Pan Leszek Kopeć z Polskiego Radia Wrocław zaspokoił oczekiwania dorosłych uczestników imprezy autorskim recitalem pn. "Przeboje, które nie przeminą". Oprócz utworów autorskich nie zabrakło również znanych utworów jak chociażby "Kochać" Piotra Szczepanika czy "Zielone wzgórza nad Soliną". Piękne wykonanie znanych utworów sprawiło, że w oczach niektórych zgromadzonych na sali pojawiły się łzy wzruszenia. W trakcie recitalu można było kupić ostatnią płytę p. Leszka Kopcia pt. "Choć struna pęka".

W trakcie recitalu p. Natalia Kita oraz Marta Górska poprowadziły licytację darów. Zlicytowane zostały m.in.: zegar strażacki (110zł); karnet na obsługę kosmetyczno-fryzjerską (110zł); całoroczny bon na pieczywo (200zł); kupon Dużego Lotka na miesiąc styczeń (110zł); kolacja rodzinna w pizzerii (50zł); półroczny bilet autobusowy (100zł); zaproszenie na Bal Sylwestrowy dla 4 osób (110zł); lew policyjny (50zł); krawat WOŚP (50zł); czarna koszulka z logo WOŚP (120zł); kubek XIV Finału WOŚP (70zł); wódka pożarna na drewnianym wozie strażackim (200zł); obraz p. Romana Janasza (100zł). Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w licytacji darów. Łączna kwota zebrana podczas aukcji, to 1.604zł.

Po licytacji na scenie pojawiły się dwa zespoły rockowe: GHOST-MEN (byłe GOFRY) ze Świdnicy oraz świebodzicki ELJOT. Wolontariusze w ramach światełka do nieba rozpalili ognisko, które przyciągnęło wielu przyjaciół orkiestrowego grania. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek.

Sztab WOŚP uprzejmie informuje, że zebrana została kwota: 7.285,27zł. Składamy ogromne podziękowania Mieszkańcom Jaworzyny za pomoc i miłe przyjęcie wolontariuszy. Jaworzyna Śląska również dodała "cegiełkę" na wspólny cel Polski: ratunek dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Serdecznie dziękujemy sponsorom i darczyńcom XIV Finału WOŚP:

 • Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" Sp. z o.o.;
 • Artur Żelazny - Szkółka Drzew i Krzewów;
 • Urząd Miasta w Jaworzynie Śl.;
 • Sylwia Niedźwiedzka - Sklep LOTTO;
 • Ryszard Polański - POL TRANS;
 • Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku;
 • Pizzeria WEGA;
 • Piekarnia PROFIT BIS;
 • Pan Andrzej Sobczak - Właściciel Tartaku w Witkowie
 • Pan Roman Janasz
 • Edyta Krawczyk - Salon Kosmetyczno-Fryzjerski
   

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00