2 ×

Aktualności

TO JUŻ TRZY LATA!

TO JUŻ TRZY LATA!

11-01-2006

Jaworzyński klub "HERBATKA" 6 stycznia obchodził 3 rocznicę swojej działalności. Z tej okazji w poniedziałek 9 stycznia 2006 r. o godz. 9:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury członkowie klubu "HERBATKA" zorganizowali wyjątkowe spotkanie o charakterze informacyjnym, na które zaprosili specjalnych gości.

Z zaproszenia skorzystali: Pan Zdzisław Skarbek - Dyrektor SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, Pani Grażyna Tomaszewska - pracownik Urzędu Miasta w Jaworzynie Śląskiej oraz radni - Pan Lesław Chojnacki i Pan Dariusz Kunysz. Na spotkaniu Pani Cecylia Korzeniowska przedstawiła sprawozdanie z dotychczasowej działalności klubu. Podkreśliła w nim duże znaczenie wszelkich działań podejmowanych przez klub na rzecz mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska.

Klub "HERBATKA" powstał 6 stycznia 2003 r. Ideą jego założycieli było spotykanie się ludzi starszych i samotnych, brak było jednak sprecyzowanych planów, co do dalszej działalności klubu. Początkowo skupiał on sześciu członków. Z czasem liczba ta powiększała się i obecnie wynosi 15 osób.

Dzięki uprzejmości Pana Zdzisława Skarbka, który nie tylko udostępnia pomieszczenie w Samorządowym Ośrodku Kultury, ale i służy swoją fachową pomocą, wszyscy członkowie mogą regularnie się spotykać i dyskutować na temat swoich dokonań oraz wspólnie przygotowywać plan przyszłego działania na rzecz pomocy członkom klubu i mieszkańcom Gminy. Spotkania takie odbywają się dwa razy w tygodniu, tj. w poniedziałki i czwartki w godz. 9:00 - 11:00. Zebrania te mają na celu, przede wszystkim, opracowanie takich metod pracy, których owoce przyniosą określone korzyści mieszkańcom naszej Gminy. Zadaniem klubu jest pomoc innym, co przejawia się, m.in., w organizacji balów charytatywnych, udział w przygotowaniu Wigilii publicznej dla samotnych i potrzebujących, a także pomoc w otrzymaniu dofinansowania na wczasy lecznicze z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Poniedziałkowe spotkanie miało podobny charakter. Podejmowane na nim tematy związane były z poszukiwaniem nowych rozwiązań, mających na celu usprawnienie i poszerzenie działalności klubu. Pomysłów na pewno nie brakuje. Życzymy, zatem wszystkim członkom klubu "HERBATKA", aby jak najszybciej plany te wkroczyły w fazę realizacji.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00