2 ×

Aktualności

Konsekracja kościoła w Czechach

 Konsekracja kościoła w Czechach

06-07-2009

W niedzielne południe, w Czechach odbyła się uroczystość, która niewątpliwie zapisze się w historii tej miejscowości. Z udziałem Biskupa Ordynariusza Diecezji Świdnickiej – Ks. Prof. Ignacego Deca dokonano konsekracji kościoła.

Poświęcenie rozpoczęło uroczyste otwarcie drzwi przez które przeszedł ksiądz Biskup oraz wierni. Podkreślić należy, że konsekracji kościoła towarzyszy bardzo bogata liturgia, wzbogacona o obrzędy: namaszczenia krzyżmem ołtarza i ścian kościoła, rozpalenia kadzidła, nakrycia ołtarza oraz uroczystego rozświetlenia świątyni.
W Mszy Świętej konsekracyjnej wzięło udział wielu mieszkańców Czech, gminy oraz gości. Na zakończenie uroczystości reprezentujący władze samorządu gminnego: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej: Pani Ewa Pilecka i Pan Ireneusz Besser oraz radna Katarzyna Chmielowiec, podziękowali budowniczym świątyni: księdzu Zenonowi Bocheńskiemu, ks. dr Władysławowi Terpiłowskiemu oraz mieszkańcom za trud i wysiłek, jaki włożyli w dzieło budowy.
Po zakończeniu uroczystości duchowych przyszedł czas na coś dla ciała. Świętowanie kontynuowano na festynie zorganizowanym przez Radę Sołecką i mieszkańców Czech.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00