Aktualności

Międzynarodowy wyścig kolarski "63. Tour de Pologne

Międzynarodowy wyścig kolarski "63. Tour de Pologne

11-09-2006

W piątek, 8 września 2006 r. przez gminę Jaworzyna Śląska przebiegała trasa V etapu wyścigu "63. Tour de Pologne" ( Legnica - Jelenia Góra ).

Mieszkańcy naszej gminy mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia peletonu zaliczanego do elity kolarskiej. Licznie przybyli do Nowego Jaworowa, by uczestniczyć w tej imprezie i dopingować naszych kolarzy, a w szczególności mieszkańca naszej gminy Jarka Zarębskiego.

Dla ludzi, którzy interesują się tym sportem, pozostały niezapomniane przeżycia, tym bardziej niezapomniane, że taka okazja zdarza się raz w życiu. Chłód i wiejący wiatr, nie przeszkodziły prawdziwym kibicom dotrzeć do Nowego Jaworowa. Oczekiwanie zostało wynagrodzone. Najpierw, ukazały się auta kolumny reklamowej. Były to samochody sponsorów wyścigu. Zaraz za nimi jechały wozy poprzedzające kolumnę kolarzy oraz pojazdy, które chciały dotrzeć na premię lotną w Świdnicy przed pędzącą na czele wyścigu dwójką uciekających kolarzy. Po około 4 minutach nadjechał peleton. Kolorowy jak zwykle. A po nim jeszcze 3 lub 4 zawodników goniących peleton. Następnie jechał sznur aut zamykających wyścig.

Nad bezpieczeństwem zawodników, przejeżdżających przez naszą gminę czuwało: 24 strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w: Jaworzynie Śląskiej, Nowicach, Pasiecznej i Piotrowicach oraz funkcjonariusze Policji. Ograniczono a następnie wstrzymano ruch pojazdów samochodowych na wszystkich drogach wjazdowych na drogę Strzegom - Świdnica, po której przebiegał etap wyścigu.
Życzliwość i wyrozumiałość naszych mieszkańców sprawiły, że peleton przejechał bez zakłóceń. Nam pozostały niezapomniane emocje.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00