Aktualności

50 LAT KAPŁAŃSTWA

50 LAT KAPŁAŃSTWA

09-10-2006

Ten piękny jubileusz posługi kapłańskiej obchodził w miniony weekend ks. Prałat Stanisław Siwiec - kustosz Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu, Dziekan Dekanatu Strzegomskiego Diecezji Świdnickiej, w którego skład wchodzi parafia Jaworzyna Śląska.

 

Z tej okazji w mieście zorganizowano wiele imprez, m.in. uroczystą sesję Rady Miejskiej w Strzegomiu i akademię w Strzegomskim Centrum Kultury.

Kulminacyjnym punktem obchodów była msza św. odprawiona w sobotę 7 października br. w intencji kapłana, z udziałem biskupa świdnickiego ks. Ignacego Deca oraz ks. Janusza Stokłosy - proboszcza parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej.

Złotemu Jubileuszowi kapłaństwa ks. Stanisława Siwca towarzyszyła również 38. rocznica pełnienia funkcji gospodarza parafii p.w. Św. App Piotra i Pawła. W ciągu tych lat, Ksiądz Prałat zdobył serca swoich wiernych życzliwością, wspaniałymi kazaniami i zaangażowaniem w ludzkie sprawy, a także wielką troską o strzegomskie zabytki, stanowiące dziedzictwo sztuki religijnej. Za swoje zasługi dla miasta i jego mieszkańców otrzymał w grudniu 1998 r. tytuł I Honorowego Obywatela Strzegomia. Za największy sukces, Ksiądz Prałat, uznaje szereg podejmowanych przez niego działań, które w konsekwencji doprowadziły do tego, że w dniu 15 września 2002 r. Ojciec Św. Jan Paweł II wyniósł kościół strzegomski do godności Bazyliki Mniejszej.

 

W uroczystościach jubileuszowych udział wzięła również Pani Halina Dydycz - Burmistrz Miasta Jaworzyna Śląska, która przekazała Księdzu Prałatowi serdeczne gratulacje i życzenia, wielu Łask Bożych, sił, nadziei i Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej oraz radości ze wszystkich Bożych owoców tej posługi. Pani Burmistrz wyraziła jednocześnie swoje podziękowania za 38-letnią posługę kapłańską w strzegomskiej parafii i współpracę z parafią Jaworzyna Śląska.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00