Aktualności

Inwestycje w zakresie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej

19-03-2007

Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej zamierza zrealizować następujące inwestycje w zakresie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

 

  • Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży w Jaworzynie Śląskiej i Pastuchowie.
  • Z Norweskiego Mechanizmu Finansowego - Budowa stref rekreacji dziecięcej na terenie Gminy Jaworzyna Śląska:(Jaworzyna Śląska - GIMNAZJUM

Jaworzyna Śląska - SP ul.Mickiewicza
Pastuchów - Szkoła Podstawowa
Stary Jaworów - Szkoła Podstawowa
Bagieniec
Bolesławice
Czechy
Jaworzyna Śląska PP - Westerplatte
Jaworzyna Śląska - Westerplatte
Jaworzyna Śląska - Bema
Jaworzyna Śląska - Ceglana
Jaworzyna Śląska - Eketra
Milikowice
Nowice
Nowy Jaworów
Pasieczna
Pastuchów
Stary Jaworów
Tomkowa
Witków).

Projekty te mają na celu stworzenie ogólnodostępnych stref rekreacji dziecięcej. W ramach tych zadań planowana jest modernizacja placów zabaw i boisk przyszkolnych na terenie Gminy w połączeniu z programem profilaktyki.

Pozyskanie funduszy zewnętrznych na te inwestycje (prawie 4 mln zł.), umożliwi podniesie atrakcyjności szkół i wsi, jak również stworzy młodzieży możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Projekty te są jednym z istotnych zadań działalności promującej przeświadczenie, że sport jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju i wychowania młodych ludzi, promuje zdrowy styl życia a wychowanie przez sport jest skuteczną metodą walki z patologiami: chuligaństwem, narkomania czy alkoholizmem.

Należy jednak zaakcentować, że procedura oceny i wybór wniosków w ramach Mechanizmów Finansowych jest dłuższa i bardziej skomplikowana niż w przypadku programów finansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dowodem takiego stanu rzeczy, mogą być chociażby wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Norweskich mechanizmów Finansowych na 1390 składanych wniosków zaledwie 42 dostały dofinansowanie przez państwa - darczyńców, jednak z powodu przygotowania przez poprzednie władze gminy bardzo kosztownej dokumentacji, bezzasadną byłaby rezygnacja na obecnym etapie.

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00