Aktualności

Dzień Zdrowia i rowerowa wycieczka z Tadeuszem Mytnikiem już w najbliższy weekend. Emocje gwarantowane!

Dzień Zdrowia i rowerowa wycieczka z Tadeuszem Mytnikiem już w najbliższy weekend. Emocje gwarantowane!

04-10-2021

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników rowerów, zarówno małych i dużych. W niedzielę 10 października na wspólną przejażdżkę gminnymi drogami zapraszają mistrzowie olimpijscy w kolarstwie – Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki. To jednak nie koniec atrakcji. Na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej w ramach Dnia Zdrowia odbywać się będą bezpłatne badania diagnostyczne, kiermasz produktów lokalnych, a stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” zaprasza na święto pieczonego ziemniaka. Nie może Was zabraknąć!


Przed nami wyjątkowe Dni Zdrowia połączone z projektem „Rowerem po zdrowie”, realizowanym przez Fundację Zatrzymać Czas w ramach środków z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 
Po raz pierwszy wywodzący się z Nowic mistrz olimpijski w kolarstwie Tadeusz Mytnik wspólnie z mistrzem olimpijskim – Mieczysławem Nowickim zaproszą mieszkańców naszej gminy do wspólnej przejażdżki rowerowej. Wiek i umiejętności kolarskie nie mają znaczenia. Wystarczy sprawny rower, kask i dobry humor. 

Do uczestnictwa zapraszamy całe rodziny. Trasa zostanie dopasowana do wieku i możliwości uczestników i będzie miała charakter rekreacyjny. Mistrzowie olimpijscy do wspólnego przejazdu w tym dniu zaproszą mieszkańców aż dwukrotnie. Pierwszy start zaplanowano o godz. 10.15 ze stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. 
Po powrocie około godz. 13.00 Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki udadzą się do Nowic, skąd około godz. 14.15 wyruszy kolejna grupa chętnych rowerzystów. Po powrocie w Koziarni odbędzie się ognisko połączone ze świętem pieczonego ziemniaka. O atrakcje dla najmłodszych zadba nowicka młodzież, Drużyna Łucznicza z Nowic będzie uczyć chętnych strzelania z łuku, a członkowie stowarzyszenia „Nowice – nasza wieś” zadbają o to, by nikt nie był głodny.

To jednak nie koniec atrakcji. Od godz. 10.00 do 14.00 na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbywać się będzie Dzień Zdrowia. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy zaprosimy do bezpłatnych badań diagnostycznych, dietetyczka Agnieszka Podgórska udzieli porad związanych z dietą, Świdnickie Amazonki pokażą, jak prawidłowo samodzielnie badać piersi, a lokalni wystawcy, producenci i rolnicy przygotują stoiska, na których będzie można nabyć ekologiczną i tradycyjną żywność, m.in. wędliny, warzywa, jajka, nabiał, mąkę. Nie zabraknie także pysznych ciast i gorących napojów.
Wśród wystawców znajdą się na pewno Młyn Siedlimowice, Radosław Mentel, Jerzy Rzezała, Adam Plecety, Karwir z Olszan, Związek Emerytów i Rencistów w Jaworzynie Śląskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach, Rada Sołecka Pastuchów, firma z Tomkowej, Mleczny Kącik. 
Podczas Dnia Zdrowia swoje stanowisko będą mieć również policjanci, którzy pomogą oznakować rowery i udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania z zakresu ruchu drogowego.
Osoby dotychczas niezaszczepione przeciwko COVID-19 będą mogły zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty.
 
Projekt Rowerem po Zdrowie to program Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sportowe wakacje +. 
Szczegółowy program na plakacie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30