Aktualności

Mateusz Jopek: przygotowania do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie rozpoczęte

Mateusz Jopek: przygotowania do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie rozpoczęte

13-02-2021

Przygodę z lekkoatletyką rozpoczął 10 lat temu. Bardzo szybko treningi przerodziły się w wielką pasję i przyniosły pierwsze sukcesy. Dziś jest mistrzem Polski w skoku w dal i wciąż ma apetyt na więcej. Mateusz Jopek rozpoczyna przygotowania do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Niestety, nie będzie to możliwe bez pomocy sponsorów.  

Przed Mateuszem pracowity sezon. Już w sezonie halowym będzie walczył o występ na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Przed nim także Letnia Uniwersjada (Akademickie Mistrzostwa Świata) w chińskim Chengdu. Przygotowuje się także do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, choć te dla młodego sportowca bez solidnego zaplecza sponsorskiego nie będą łatwe. – Sukcesy sportowe są większe, kiedy cała uwaga skupia się na trenowaniu i podnoszeniu formy fizycznej. Niestety, ja póki co nie mam takiej możliwości. Muszę pracować, więc trenuję po pracy. To za mało, aby dobrze przygotować się do Igrzysk Olimpijskich – mówi Mateusz Jopek.
Sportowiec na co dzień wspierany jest przez gminę Jaworzyna Śląska oraz firmę JAKO. Na drodze do Igrzysk Olimpijskich środków finansowych potrzeba jednak znacznie więcej. Udział w nich jest uzależniony od osiągnięcia tzw. minimum kwalifikacyjnego bądź pozycji w rankingu olimpijskim. Aby uzyskać kwalifikacje, niezbędna jest odpowiednia strategia treningowa oraz powiązane z nią program odnowy biologicznej, harmonogram zawodów lekkoatletycznych i zgrupowań w kraju oraz za granicą. - Koszty odpowiedniego przygotowania przekraczają moje możliwości finansowe i pomimo pomocy dotychczasowych partnerów i sponsorów nie gwarantują poziomu, który dawałby mi szansę na realizację mojego marzenia - dodaje.
Mateusz Jopek liczy na wsparcie firm i przedsiębiorstw. Zwłaszcza, że chce wykorzystać finansową pomoc podwójnie. Z jednej strony skupi się całkowicie na trenowaniu i reprezentowaniu naszego kraju na największych imprezach sportowych na świecie, z drugiej – zamierza pokazywać młodszym pokoleniom, że warto dążyć do wyznaczonego celu. Chciałby promować aktywny tryb życia i pozytywne wzorce sportowej rywalizacji.
Każdy, kto chciałby wesprzeć Mateusza w drodze po olimpijskie złoto, proszony jest o bezpośredni kontakt z zawodnikiem pod adresem mailowym jopek.mateusz@gmail.com lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Foto: Marta Gorczyńska

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00