Aktualności

Rozpoczyna się rejestracja seniorów na szczepienia przeciw COVID-19

Rozpoczyna się rejestracja seniorów na szczepienia przeciw COVID-19

13-01-2021

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70.  roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Punkt szczepień w gminie Jaworzyna Śląska zlokalizowany jest w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, ul. Westerplatte 16.


Procedura będzie prosta i bezpieczna.

Zarejestrować można się na kilka sposobów:

1. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Można to zrobić samemu lub może zrobić to ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo podana lokalizacja punktu, wystarczy że skorzystamy z wyszukiwarki i wskażemy dogodną datę i lokalizację punktu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcemy skorzystać z tego sposobu rejestracji, pacjent powinien posiadać Profil Zaufany.

3. W Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, przychodząc do placówki lub dzwoniąc pod nr tel. 798 722  585. 
 
W kolejnych etapach szczepieni będą:
etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach:  
•      www.gov.pl/szczepimysie
•      www.gov.pl/koronawirus  
 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00