Aktualności

Nielegalnie pozbyli się śmieci. Wszystko nagrała kamera!

Nielegalnie pozbyli się śmieci. Wszystko nagrała kamera!

04-01-2021

Podjechali samochodem z przyczepą i pozbyli się odpadów. Wszystko nagrywała specjalna kamera, zwana potocznie fotopułapką. Sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Sprawcy zostali nagrani zaledwie godzinę po montażu urządzenia. O sprawie zostanie powiadomiona policja, do której trafi nagranie. Mężczyznom grozi mandat karny oraz nakaz posprzątania nieczystości.
Fotopułapka została zakupiona w grudniu przez Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej po to, by walczyć z problemem dzikich wysypisk w gminie. Cyklicznie zmieniana będzie lokalizacja urządzenia. – To ważny element w walce z nielegalnymi wysypiskami w naszej gminie. W planach mamy zakup kolejnych urządzeń tego typu. Apelujemy jednak do mieszkańców i prosimy o czujność, aby każdy, kto zauważy sprawcę wyrzucania odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym, informował o tym Urząd Miejski lub policję – mówi zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej Marek Zawisza.
Tego typu zachowania i konieczność likwidacji nielegalnie pozostawionych odpadów wpływa na wysokość opłat za śmieci i obciąża wszystkich mieszkańców.
Przypominamy, że na terenie gminy funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Można do niego oddać m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, odpady budowlane, meble, zużyte opony, chemikalia, odpady zielone, papier, metal, szkło. Punkt znajduje się przy ul. Świdnickiej, na terenie Zakładu Usług Komunalnych. W związku z pandemią koronawirusa odpady przyjmowane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 74 637 98 37.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00