Aktualności

Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny

17-04-2019

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. w Hali sportowej i edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Jarmark Wielkanocny. Podczas imprezy miały miejsce prezentacje tradycyjnego stołu wielkanocnego i zdobienia potraw wielkanocnych. Można było również wziąć udział w warsztatach florystycznych oraz posmakować ciast i wypieków przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

Dla najmłodszych uczestników imprezy wolontariusze Klubu Młodzieżowego przygotowali szereg zadań i łamigłówek wiosenno-wielkanocnych, za których wykonanie czekał na dzieci słodki upominek od Zajączka Wielkanocnego. Tradycyjnie podczas Jarmarku odbyło się wręczenie nagród w wielkanocnych konkursach plastycznych oraz wystawa nagrodzonych prac – pisanek, ozdób wielkanocnych oraz palm.

Czas uświetniły również występy dzieci i młodzieży. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się laureaci „Wiosenaliów” ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Ślaskiej, zespół taneczny „Magic Dance” ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie oraz Studio wokalne Pana Mirosława Jabłońskiego działające przy SOKiBP.

Dodatkową atrakcją imprezy był blok taneczny zespołów prowadzonych przez Panią Annę Trzeciak i Pana Lubomira Szmida. Wystąpiła Formacja mażoretkowa „Fart” działająca pod opieką SOKiBP, a także mażoretki „Prima” ze Świdnicy oraz „Szyk” z Gminy Świdnica. Na zakończenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnicy, który zachwycił jaworzyńską publiczność składankami ludowych tańców góralskich, śląskich i wielkopolskich.

Zapraszamy do oglądania fotogalerii z Jarmarku Wielkanocnego w Jaworzynie Śląskiej:

Jarmark Wielkanocny - występy

Jarmark Wielkanocny - impreza

 

« Powrót

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7.30 - 15.30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8.00 - 11.00, 12.00 - 15.00